Birim Detayı
Birim Adı : Turizm Fakültesi
Adres : Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Turizm Fakültesi, Menderes Mah. Dr.İsa KÖKLÜ Cad. No:44 32500 Eğirdir-ISPARTA
Tel : 0 246 313 34 47
Fax : 0 246 313 34 52
Elektronik Posta : turizm@isparta.edu.tr
AKTS Koordinatörü :
Genel Bilgi : 09 Ocak 2019 tarih ve 576 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Eğirdir Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu kapatılıp yerine Turizm Fakültesi kuruldu. Böylece Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin altı fakültesinden biri oldu. Turizm Fakültesinin kurulmasıyla birlikte bölümlerin kurumsal yapılarında da değişiklikler yapıldı. Turizm Fakültesinin kurulmasıyla birlikte bölümlerin kurumsal yapılarında da değişiklikler yapılmıştır. Turizm Fakültesi; 1. Turizm İşletmeciliği 2. Turizm Rehberliği 3. Gastronomi ve Mutfak Sanatları 4. Rekreasyon Yönetimi olarak 4 bölüm ile yapılandırılmıştır. 2019- 2020 eğitim öğretim yılında Turizm İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümlerine merkezi giriş sınavı ile öğrenci kabul edilmeye başlandı.
Dekan/Müdür :
Fakülte/YO Sekreteri :
Kabul Koşulları : Lise diplomasına sahip olmak ve T.C. Yüksek Öğretim Kurulu, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan merkezi sınavlarda başarılı olmak.
Edinilen Ünvan : Dört yıllık eğitimi tamamlayan öğrenciler, Turizm Fakültesinin ilgili bir bölümünden lisans mezunu ünvanı alırlar.
Kayıt Prosedürü : T.C. Yüksek Öğretim Kurulu, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan merkezi sınavlarda başarılı olan ve Turizm Fakültesi bölümlerinden birini kazanan aday, Rektörlükçe ilan edilen süre içinde yine Rektörlükçe belirlenen belgelerle kesin kaydını yaptırır. Kayıt süresi içinde kesin kaydını yaptırmayan aday hakkını kaybeder. Üniversiteye kesin kaydını yaptıran öğrencilere kimlik kartı verilir.
Mezuniyet Koşulları : 240 AKTS'lik ders yükünü tamamlamak, tüm derslerden başarılı olmak
AKTS Yapılandırması : Turizm Fakültesinin AKTS yapılandırması dönemlik 30 kredidir. 4 yıllık lisans eğitimi 8 yarıyılda yapılmakta olup toplam 240 AKTS kredisine eşdeğer iş yüküne sahiptir.
Akademik Danışmanlık : Öğrencilere eğitimleri boyunca eğitim-öğretim konularında karşılaşacakları sorunlar hakkında yardımcı olmak ve eksikliklerin tamamlanmasını sağlamak.