Birim Detayı
Birim Adı : Yalvaç Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
Adres : YALVAÇ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEK OKULU YALVAÇ/ISPARTA
Tel : +90 246 441 43 34
Fax : +90 246 441 53 00
Elektronik Posta : ytbmyo@.sdu.edu.tr
AKTS Koordinatörü : Öğr. Gör. Abdullah KOÇER
Genel Bilgi : Okulumuz 2009 yılına kadar Yalvaç Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Teknik Bilimler Bölümü olarak devam etmekte iken,2009 yılında ayrılarak Yalvaç Teknik Bilmler Meslek Yüksek Okulu olarak aynı binada öğretime devam etmektedir. Okulumuzda 9 proğram bulunmaktadır. Bu proğramlar: Bilgisayar Proğramcılığı Çevre Koruma ve Kontrolu Deri Teknolojisi Elektrik Enerjisi Üretim,İletim ve Dağıtım Elekronik Teknolojisi Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Mimari Restorasyon Giyim Üretim Teknolojisi Yapı Denetimi dir toplam olarak 816 öğrencimiz bulunmaktadır.
Dekan : Prof. Dr. Recep KÜLCÜ
Fakülte Sekreteri : - SELMAN GÜMRAL
Kabul Koşulları : a) Liseden veya Milli Eğitim Bakanlığı'nca lise dengi okul kabul edilen bir okuldan mezun olduğunu gösterir belgeye sahip olmak. b) Yasalarla öngörülen mali hususlarla ilgili işlemleri yerine getirmiş olmak. c) Üniversite yetkili kurullarınca öngörülüp ilan edilen diğer şartları yerine getirmiş olmak.
Edinilen Ünvan : Tekniker, Önlisans Mezunu
Kayıt Prosedürü : Ösym Belgesi
Mezuniyet Koşulları : Tüm dersler staj dahil tamamlanmış olmalıdır. Not ortalamasının en az (GNO)2.00 olma koşulu vardır.
AKTS Yapılandırması : AKTS yapılandırılması dönemlik 30 AKTS ve 4 yarıyılda toplam 120 AKTS kredisine eşdeğer işyükü şeklindedir.
Akademik Danışmanlık : Her programda en az bir akademisyen danışmanlık yapmaktadır.