Birim Detayı
Birim Adı : Yalvaç Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
Adres : ISUBÜ Yalvaç Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kılıçarslan Yerleşkesi (32400) Yalvaç / ISPARTA
Tel : +90 246 214 7530 +90 246 214 7540
Fax : +90 246 441 5300
Elektronik Posta : ytbmyo@isparta.edu.tr
AKTS Koordinatörü : Öğr. Gör. Abdullah KOÇER
Genel Bilgi : Okulumuz 2009 yılına kadar Yalvaç Meslek Yüksekokulu bünyesinde Teknik Bilimler Bölümü olarak devam etmekte iken, 2009 yılında ayrılarak Yalvaç Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak aynı binada öğretime devam etmektedir. Okulumuzda 5 program bulunmaktadır. Bu programlar: Bilgisayar Programcılığı, Çevre Koruma ve Kontrol, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı, Mimari Restorasyon, Yapı Denetimi' dir. Okulumuzda toplam olarak 523 öğrencimiz bulunmaktadır.
Dekan/Müdür : Doç. Dr. MUALLA BİRGÜL HUBAN
Fakülte/YO Sekreteri :
Kabul Koşulları : a) Liseden veya Milli Eğitim Bakanlığı'nca lise dengi okul kabul edilen bir okuldan mezun olduğunu gösterir belgeye sahip olmak. b) T.C. Yüksek Öğretim Kurulu, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan merkezi sınavlarda başarılı olmak. c) Yasalarla öngörülen mali hususlarla ilgili işlemleri yerine getirmiş olmak. d) Üniversite yetkili kurullarınca öngörülüp ilan edilen diğer şartları yerine getirmiş olmak.
Edinilen Ünvan : Önlisans Mezunu, Meslek Elemanı, Tekniker
Kayıt Prosedürü : Lise diplomasına sahip olmak ve T.C. Yüksek Öğretim Kurulu, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan merkezi sınavlarda başarılı olmak.
Mezuniyet Koşulları : Tüm dersler staj dahil tamamlanmış olmalıdır. Not ortalamasının (GNO) en az 2.00 olma koşulu vardır.
AKTS Yapılandırması : AKTS yapılandırılması dönemlik 30 AKTS ve 4 yarıyılda toplam 120 AKTS kredisine eşdeğer işyükü şeklindedir.
Akademik Danışmanlık : Her programda en az bir öğretim elemanı danışmanlık yapmaktadır.