Birim Detayı
Birim Adı : Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
Adres : Süleyman Demirel Üniversitesi Teknik Bilimler M.Y.O Batı Yerleşkesi 32260 Çünür Isparta/Türkiye
Tel : +90 246 211 15 17
Fax : +90 246 237 17 17
Elektronik Posta : tbmyo@sdu.edu.tr
AKTS Koordinatörü : Öğr. Gör. Füsun ERGÜL
Genel Bilgi : Yüksekokulumuz, Yüksek Öğretim Genel Kurulunun 07.12.2007 tarihli kararı ile 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca kurulmuştur. Yine Yüksek Öğretim Genel Kurulunun 13.03.2008 tarih ve 07266 sayılı kararı ile de Isparta Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan ve Teknik Programlar Bölümüne bağlı olan; * İnşaat * Elektrik * Endüstriyel Elektronik * El Sanatları * Harita Kadastro * Radyo ve TV * Tekstil * Makine * Biyomedikal Cihaz Teknolojisi programları yüksekokulumuza aktarılmıştır. Yüksek okulumuzdaki aktif bölümlerimiz; * Bilgisayar Teknolojileri * Elektronik ve Otomasyon * Elektrik ve Enerji * El Sanatları * Mimarlık ve Şehir Planlama * İnşaat * Makine ve Metal Teknolojileri * Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı * Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri * Mülkiyet Koruma ve Güvenlik * Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri * Tıbbi Hizmetler ve Teknikler programlarıdır. Kurucu müdür olarak Doç.Dr. Mehmet Cengiz KAYACAN atanmış daha sonra yüksekokul müdürlüğü görevini Yrd.Doç.Dr. Ahmet KÜÇÜKKÖMÜRLER, Öğr.Gör.M.Zafer ÇAĞLAR, Doç Dr Ramazan KAYACAN,Prof.Dr. Nazım UÇAR yürütmüştür. 29/05/2015 tarihinden itibaren yüksekokul müdürlüğü görevini Öğr.Gör. M. Zafer ÇAĞLAR yürütmektedir.
Dekan : Öğr. Gör. MUHARREM ZAFER ÇAĞLAR
Fakülte Sekreteri : - FERİDE HASEKİOĞLU
Kabul Koşulları : Lise Diploması Merkezi olarak yapılan üniversite yerleştirme sınavı ile yerleştirme.
Edinilen Ünvan : Tekniker
Kayıt Prosedürü : Bölüme kayıt yaptırmak isteyen öğrenci, Süleyman Demirel Üniversitesinin akademik ve yasal mevzuatı çerçevesinde ÖSYM tarafından belirlenen süreçleri tamamlamak ve sınavları başarmış olmalıdır.
Mezuniyet Koşulları : Her bölüm öğrencilerinin başarılı olmak zorunda oldukları kredileri farklıdır. Bu kredileri alabilen öğrenciler mezun olabilmektedir
AKTS Yapılandırması : Her dönem 30 AKTS olmak üzere toplam 120 AKTS
Akademik Danışmanlık : Her öğrenci için herhangi bir sorunda başvurmaları için akademik danışman verilmektedir.