Birim Detayı
Birim Adı : Keçiborlu Meslek Yüksekokulu
Adres : Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Keçiborlu Meslek Yüksekokulu 32700 Keçiborlu / Isparta / TÜRKİYE
Tel : +90 246 541 36 20
Fax : +90 246 541 36 10
Elektronik Posta : kmyo@isparta.edu.tr
AKTS Koordinatörü : Dr. Öğretim Üyesi Rahim MERDAN
Genel Bilgi : Keçiborlu Meslek Yüksekokulu 1994 yılında kurulmuş olup, bu yıldan beri ülkemizin bilimine, sanayi ve teknolojisine başarıyla hizmet sunmaktadır. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerimize teorik ve pratik anlamda bilgi, beceri ve deneyim kazandırarak başarılı birer eleman olarak yetişmelerini sağlamaktayız. Mezun ettiğimiz elemanların hem çalışmakta oldukları kurumlarında ve hem de kendi özel çalışma alanlarındaki başarıları bunun canlı kanıtları olmaktadır. Mezunlarımız aranan nitelikli elemanlar olarak Yüksekokulumuzun adını ülkemizin ve dünyanın her köşesinde duyurmaktadır. Okulumuz Keçiborlu ilçe merkezinde 14.300 m2 taşınmaz üzerine kurulu 6.000 m2 kapalı alanı mevcut olup, eğitim binası, idare binası, yemekhane, kafeterya, 3 atölye, kütüphane, 3 bilgisayar laboratuarları ve fitness salonu bulunan sekiz ayrı binada eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Ayrıca yeşil alanları, basketbol ve voleybol sahası, halı sahası, futbol sahası gibi imkanlarada sahiptir.
Dekan/Müdür :
Fakülte/YO Sekreteri :
Kabul Koşulları : En az lise ve lise dengi okul mezunu olmak ve OSYM tarafından yerleştirilmiş olmak
Edinilen Ünvan : Önlisans Mezunu
Kayıt Prosedürü : Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin fakültelerinde ve yüksekokullarında öğrenci olma hakkı kazanan aday, Rektörlükçe ilan edilen süre içinde yine Rektörlükçe belirlenen belgelerle kesin kaydını yaptırır. Süresi içinde kesin kaydını yaptırmayan aday hakkını kaybeder. Üniversiteye kesin kaydını yaptıran öğrenciye kimlik kartı verilir.
Mezuniyet Koşulları : Mezuniyet Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine göre belirlenir.
AKTS Yapılandırması : Dönemlik 30 ve toplamda 120 AKTS kredisine eşdeğer işyükü
Akademik Danışmanlık : Her bir bölüm içerisinde her sınıfın danışman öğretim elemanları belirlenmiştir. Her öğrencinin danışmanı vardır.