Birim Detayı
Birim Adı : Isparta Meslek Yüksekokulu
Adres : Isparta Meslek Yüksekokulu 32260 Isparta
Tel : +90 (246) 214 67 00
Fax : +90 246 237 06 11
Elektronik Posta : ispartamyo@isparta.edu.tr
AKTS Koordinatörü : Doç. Dr. HÜSEYİN BAŞAR ÖNEM
Genel Bilgi : TARİHÇE Isparta Meslek Yüksekokulu, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesine bağlı ön lisans eğitimi veren bir yükseköğretim kurumudur. Isparta Meslek Yüksek Okulu, 40 yılı aşkın köklü geçmişiyle, Türkiye?nin insan kaynaklarına bu sürede kazandırdığı binlerce mezunuyla ve yarattığı başarı öyküleriyle bölgenin ve ülkemizin en seçkin meslek yüksekokullarından biridir. TANITIM Isparta Meslek Yüksekokulu, Pazarlama ve Dış Ticaret, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri, Yönetim ve Organizasyon, Muhasebe ve Vergi Bölümleri ile eğitim ve öğretim veren birbiriyle uyumlu meslek alanlarında uzmanlaşmayı tercih eden anlayış içerisinde yapılanmıştır. AMAÇ & HEDEFLER Öz görevi, bilgi üretmeyi ve özellikle üretilen bilgiyi hayata geçirerek uygulama temelli bir eğitim gerçekleştirmek olan Isparta meslek yüksekokulunda kendini yenileme yeteneğini kurumsal bir özellik haline getirmek ve bu özellikleri taşıyan mezunlarıyla istihdam ve kalkınma projelerine etkin bir şekilde katkıda bulunmak amaçlanmaktadır. Isparta Meslek Yüksekokulunun temel hedefi, ülke ekonomisine katkı sağlayacak ve sektörün aradığı nitelikli iş gücünü yetiştirmek amacıyla dünya standartlarında çalışan bir kurum olmak ve böylece meslek yüksekokulları arasında bir marka haline gelmektir.
Dekan/Müdür : Prof. Dr. Nurdan KUŞAT
Fakülte/YO Sekreteri : - RAMAZAN YILDIZ
Kabul Koşulları : Lise Diploması ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınavda başarılı olmak
Edinilen Ünvan : Önlisans mezunu, Meslek elemanı
Kayıt Prosedürü : Meslek ve düz lise mezunu her öğrenci üniversite giriş puanı ile Ösym tarafından programlarımıza yerleştiği gibi, meslek liselerine sınavsız müracat hakkı tanımaktadır.
Mezuniyet Koşulları : Tüm dersler staj dahil tamamlanmış olmalıdır. Not ortalamasının(GNO) 2.00 olma koşulu
AKTS Yapılandırması : AKTS yapılandırması dönemlik 30 AKTS ve 4 yarıyılda toplam 120 AKTS kredisine eşdeğer işyükü şeklindedir.
Akademik Danışmanlık : Öğrencilere eğitimleri boyunca bir öğretim elemanı danışmanlık yapar.